Ponorné tlakové čerpadlá

GARDENA
KÄRCHER
GÜDE
METABO
Obľúbenosti Hodnotenie Cena Cena
Ponorné tlakové čerpadlá

Kúpa ponorného tlakového čerpadla pre konkrétnu aplikáciu

Ak sa rozhodujete o kúpe ponorného tlakového čerpadla, určite máte veľa otázok. Ktoré ponorné tlakové čerpadlo je najlepšie na zavlažovanie mojej záhrady? Ktoré čerpadlá sú vhodné na použitie v cisternách a studniach? Je lepšie vybrať si čerpadlo s tlakovým spínačom a aké sú možnosti ponorných tlakových čerpadiel s automatickým ovládaním?

Ponorné tlakové čerpadlá a ich použitie

Ponorné tlakové čerpadlá sú nevyhnutné v situáciách, keď je potrebné odčerpať vodu. Zvyčajne sa nachádzajú v odvodňovacích šachtách, cisternách alebo studniach. Sú užitočné aj v prípade poškodenia potrubia. Ale nielen to, sú skvelé aj na zavlažovanie záhrad. Tieto čerpadlá vynikajú vysokým výkonom a schopnosťou vytlačiť vodu do značných výšok, čo je oveľa lepšia vlastnosť. Pri ponornom tlakovom čerpadle je kľúčová kvalitná izolácia, ako aj správny výber typu inštalácie - či už ide o mobilné čerpadlo, alebo o pevne nainštalované čerpadlo.

Ponorné tlakové čerpadlo je chránené obežným kolesom s niekoľkými komorami, ktoré je poháňané elektromotorom. Táto rýchla rotácia umožňuje čerpadlu nasávať vodu a zrýchľovať ju vo svojom odstredivom mechanizme. Voda potom prechádza cez difúzor a je vedená hadicou do koncového bodu použitia. Ponorné tlakové čerpadlá sú vďaka svojej štíhlej konštrukcii vhodné aj na ťažšie prístupné miesta.

Kritériá na nákup ponorného tlakového čerpadla

Keď si chcete kúpiť ponorné tlakové čerpadlo, je dôležité myslieť na niekoľko kľúčových aspektov. Na trhu je široká ponuka a pre neskúseného zákazníka môže byť výber náročný. Preto si pred nákupom položte tieto otázky:

  • Koľko vody potrebujete čerpať?

  • Do akej hĺbky musí čerpadlo dosiahnuť?

  • Aký výtlačný tlak je potrebný pre vaše potreby?

  • Aký priemer by mala mať výstupná hadica?

  • Budete čerpať čistú alebo znečistenú vodu?

  • Aký veľký je priestor, v ktorom bude čerpadlo nainštalované?

Ak budete pred kúpou ponorného tlakového čerpadla vedieť, na čo ho potrebujete, výber toho správneho bude oveľa jednoduchší.

Dôležité informácie o ponornom tlakovom čerpadle

Inštalačná hĺbka

Týka sa toho, ako ďaleko je od vodnej hladiny po hornú časť čerpadla. Udáva, ako hlboko možno ponorné tlakové čerpadlo umiestniť do vody. Bežne sa stretávame s hĺbkou päť až sedem metrov, ale k dispozícii sú aj modely pre hĺbku osem až dvadsať metrov, ktoré sa ľahko zabudujú do studní a šácht.

Veľkosť častíc

Určuje najväčšiu veľkosť častíc, ktoré môžete ponorným tlakovým čerpadlom čerpať. Závisí to od čistoty vody.

Ponorné tlakové čerpadlá sú vhodné na čerpanie čistej vody, zvyčajne z použitých studní, cisterien a nádrží. Voda sa potom používa ako úžitková voda alebo na zavlažovanie záhrady.

Čerpadlá na znečistenú vodu sú vhodné tam, kde je voda znečistená a obsahuje veľa nečistôt, napríklad pri povodniach, prasknutom potrubí alebo pri vypúšťaní septikov a záhradných jazierok.

Výhody nákupu od spoločnosti StavbaEU

Pri nákupe ponorných tlakových čerpadiel v našom e-shope získate prístup k odbornému poradenstvu. Vďaka tomu nebudete musieť riešiť žiadne problémy sami.

 

© 2007 - 2024 StavbaEU.sk