Záhradný nábytok

KETER
ALLIBERT
KIS
CURVER
FIELDMANN
Obľúbenosti Hodnotenie Cena Cena
Záhradný nábytok

Kúpiť praktický záhradný nábytok lacno online

Posaďte sa večer, keď je teplo, vonku a počkajte, kým sa na oblohe objavia prvé hviezdy, a vychutnajte si chutné jedlo a zaujímavú diskusiu. To sa musí páčiť každému! Aby boli tieto chvíle strávené s rodinou alebo priateľmi v záhrade alebo na balkóne naozaj útulné, potrebujete ten správny záhradný nábytok. Ak hľadáte niečo pre svoju balkónovú zostavu, záhradné lavičky, ležadlá, kreslá a stoličky alebo dokonca záhradné stoly, môžete si vybrať z ponuky StavbaEU za dostupné ceny. Ponúkame široký sortiment praktického záhradného, terasového a balkónového nábytku - v rôznych štýloch, materiáloch a veľkostiach.

Lacný balkónový nábytok: pohodlie pre záhradu, terasu a balkón

Pri výbere sedacieho nábytku je dôležité najprv zvážiť, na čo sa bude používať. Ak hľadáte záhradné stoličky k jedálenskému stolu, zvyčajne sú vhodné klasické záhradné stoličky alebo stoličky s rovným operadlom. Na relaxáciu a opaľovanie sú ideálne záhradné kreslá.


Ak máte na terase alebo balkóne dostatok priestoru, odporúčame ho rozdeliť na niekoľko zón. V ideálnom prípade by mal byť priestor na grilovanie, jedálenský kút a oddychovú zónu. Na malom balkóne sú najvhodnejšie skladacie kreslá, ktoré môžete postaviť, kedykoľvek ich budete potrebovať. Naša ponuka záhradného nábytku online uspokojí každý účel a vkus.

Dostupné materiály pre cenovo dostupný balkónový nábytok

Na trhu je široký výber záhradného nábytku, ktorý sa líši nielen veľkosťou a štýlom, ale aj materiálmi, z ktorých je vyrobený. Každý materiál má svoje špecifické výhody a nevýhody. V spoločnosti StavbaEU nájdete cenovo výhodné varianty záhradného nábytku vyrobené z nasledujúcich materiálov:

 • Plastový ratan
 • Plastový
 • Kov
 • Drevo
 • Sklo
 • Textil

Polyratanový záhradný nábytok svojím vzhľadom pripomína prírodný ratanový nábytok. Je však výnimočne odolný voči UV žiareniu a poveternostným vplyvom. Ďalšou výhodou je jeho nízka hmotnosť, vďaka ktorej sa ľahko premiestňuje. Na druhej strane plastový ratan má tendenciu absorbovať vlhkosť a vyžaduje si určitú údržbu.

Plastový záhradný nábytok je zvyčajne lacnejšou alternatívou nábytku z dreva alebo kovu. Okrem toho sú plasty, ako napríklad polypropylén, šetrnejšie k životnému prostrediu a dajú sa úplne recyklovať. Hoci sú veľmi odolné voči poveternostným vplyvom, odporúča sa záhradný nábytok na zimu uskladniť.

Výhody kovového záhradného nábytku

Záhradný nábytok nemusí byť nevyhnutne drahý - praktický záhradný nábytok si môžete kúpiť za rozumnú cenu, napríklad v spoločnosti StavbaEU. Kovový záhradný nábytok je veľmi trvanlivý, odolný voči poveternostným vplyvom a ľahko sa udržiava. Vďaka svojmu jemnemu a štýlovému dizajnu si získal širokú popularitu. Okrem toho sa kovový záhradný nábytok dá dokonale kombinovať s inými materiálmi, ako je drevo alebo textil.
Pri výrobe záhradného nábytku sa používajú najmä tieto kovy a zliatiny:

 • Hliník
 • železo
 • nehrdzavejúca oceľ

Hliník je mimoriadne ľahký a odolný voči korózii. Nerezová oceľ odoláva veľmi silnému UV žiareniu a železo je mimoriadne štýlové a kvalitné. Železo je však pomerne ťažké.

Výhody a nevýhody dreveného balkónového nábytku

Drevený nábytok je v záhrade skutočnou klasikou - a to z dobrého dôvodu. Je pevný a veľmi odolný. Na výrobu záhradného nábytku si môžete vybrať napríklad z týchto druhov dreva:

 • Teakové drevo
 • Eukalyptus
 • Agátové drevo

Teakové drevo je mimoriadne kvalitné. Toto tropické drevo je známe svojou trvanlivosťou, odolnosťou voči poveternostným vplyvom a prirodzenou odolnosťou voči škodcom. Nábytok z eukalyptového dreva je nielen vysoko dekoratívny, ale aj odolný. Agátové drevo sa vyznačuje aj odolnosťou voči plesniam, hubám a hmyzu.

Nevýhodou dreveného nábytku je jeho vyššia cena a skutočnosť, že si vyžaduje pravidelnú a intenzívnu starostlivosť - pri nedostatočnej údržbe sa drevo rýchlo znehodnotí a znečistí.

Záhradné stoličky a kreslá

Záhradné stoličky by mali byť odolné voči poveternostným vplyvom a mali by ladiť s dizajnom záhradného stola. Počet záhradných stoličiek by mal zodpovedať počtu hostí, ktorí budú sedieť na terase alebo v záhrade. Je dôležité zabezpečiť, aby mal každý hosť dostatok miesta na pohodlné sedenie a dostatok priestoru na nohy.

Okrem tradičných záhradných stoličiek a kresiel ponúka spoločnosť StavbaEU aj výškovo nastaviteľné a skladacie stoličky a taburetky. Naše záhradné stoličky a kreslá sú vyrobené z rôznych materiálov - môžete si vybrať z modelov z dreva, plastu alebo kovu. Záhradné stoličky si môžete zakúpiť samostatne alebo ako súpravu s príslušným záhradným stolom.

V súčasnosti je moderné kombinovať rôzne farby a štýly. Nebojte sa vytvárať kreatívne kombinácie záhradného nábytku podľa svojho vkusu. Veľmi útulný dojem môžete vytvoriť kombináciou nábytku do obývačky so stoličkami alebo záhradnými lavicami a kreslami. Či už je nábytok vyrobený z plastu alebo dreva, na StavbaEU.sk ho môžete kúpiť za výhodné ceny.

Pohodlné lehátka za nízke ceny

Lehátka sú skvelé na relaxáciu a čítanie. Ponúkajú nastaviteľné operadlo, ktoré si môžete prispôsobiť svojim potrebám. Pre milovníkov kníh odporúčame modely s podrúčkami pre pohodlné opretie rúk pri čítaní. V našej ponuke nájdete kvalitné ležadlá z dreva alebo plastu, ako aj varianty v ratanovom dizajne. Pre dokonalé pohodlie odporúčame doplniť vankúše a opierky hlavy.
Na jednoduché a bezpečné uloženie vankúšov a podhlavníkov odporúčame naše záhradné úložné boxy. Sú ideálne aj na uskladnenie hračiek a drobného záhradného náradia.

Záhradné lavice a pohovky

Záhradné lavičky poskytujú ideálne miesto na odpočinok a snívanie. Nemusia byť nevyhnutne umiestnené len v jedálenských priestoroch - často vidíme útulné lavičky umiestnené priamo pod stromami v záhrade.

Elegantné záhradné lavičky sú klenotom každej záhrady a miestom, ktoré pozýva k odpočinku. Záhradné pohovky možno dokonale zakomponovať do priestoru na sedenie a rohové záhradné pohovky šetria miesto. Spoločnosť StavbaEU ponúka štýlové záhradné lavice a pohovky, ako aj ďalší cenovo dostupný záhradný a balkónový nábytok. V závislosti od veľkosti vašej záhrady sa na záhradné lavice môžu usadiť dve, tri alebo štyri osoby a sú k dispozícii v rôznych farbách a štýloch. Veľmi praktické sú záhradné lavice so zabudovaným úložným priestorom na vankúše, ktorý umožňuje jednoduché uskladnenie vankúšov a podušiek.

Nakupujte záhradný nábytok online za skvelé ceny

Pre akýkoľvek jedálenský alebo relaxačný priestor v záhrade je dôležité vybrať správny záhradný stôl, ktorý bude vyhovovať konkrétnemu účelu. V našej širokej ponuke nájdete nielen tradičné záhradné stoly, ale aj ďalší cenovo dostupný záhradný nábytok:

 • Stoly na oslavy
 • odkladacie a grilovacie stoly
 • stoly do obývacej izby
 • Vonkajšie kuchyne
 • Chladiace boxy

Náš sortiment zahŕňa plastové záhradné stoly s ratanovým dizajnom, ako aj úsporné varianty vonkajšieho nábytku z dreva, skla alebo kovu. Naše stoly sú ideálne na útulné večery strávené s rodinou a priateľmi pri kulinárskych špecialitách. Poskytujú dostatok priestoru na váš gril a kuchynské náčinie.

Okrem toho v našej ponuke nájdete aj praktické vonkajšie kuchyne. Naše párty stoly môžu napríklad slúžiť ako chladiace bary na osviežujúce a sofistikované nápoje alebo ako štýlové koktailové stoly.

Ponúkame aj chladiace boxy s vekom, ktoré budú skvelým doplnkom vášho záhradného nábytku. Máme aj malé záhradné stoly, ktoré sa skvele hodia ako doplnok k vašej zostave nábytku do obývačky. Obývacie stolíky prinášajú nádych luxusu a poskytujú priestor na vaše koktaily, kávové pochúťky a občerstvenie.

© 2007 - 2024 StavbaEU.sk