Stojanové vŕtačky

GÜDE
SCHEPPACH
DREMEL
BOSCH DIY
Obľúbenosti Hodnotenie Cena Cena
Stojanové vŕtačky

Stojanové vŕtačky pre vŕtanie a zahlbovanie kovu, dreva alebo plastu

Stojanová vŕtačka je robustný a presný nástroj, ktorý sa hodí do každej dielne. Nezáleží na tom, či ide o profesionála alebo domáceho majstra. Stojanové vŕtačky ponúkajú presnosť, stabilitu, všestrannosť, pohodlie aj výkon každému, kto ho potrebuje.

Účel a využitie stojanových vŕtačiek

Stolové alebo stojanové vŕtačky nie sú bežnou výbavou každej domácnosti. Avšak pre domácich majstrov, ktorí potrebujú vyvŕtať veľké množstvo presných otvorov, sú neoceniteľným nástrojom. Pre stolárov alebo výrobcov nábytku je vŕtačka stojanová v podstate nenahraditeľná. 

Stolové vŕtačky sú navrhnuté tak, aby umožnili presné kolmé vŕtanie do rôznych materiálov, ako sú drevo, kov a plast. Rozdeľujú sa na dve kategórie – stolné stojanové vŕtačky

Stojanová vŕtačka, nazývaná aj stĺpová vŕtačka, je mohutný stroj určený na umiestnenie na podlahu. Stojanová vŕtačka profi má veľkú pracovnú plochu, ktorá umožňuje pracovať s rôznymi materiálmi aj vo väčších rozmeroch. Jej hlavnou prednosťou je vysoký výkon

V domácich dielňach sú bežnejšie stolové vŕtačky, ktoré sú menšie a cenovo dostupnejšie. Upevňujú sa na dosku stola a slúžia na kolmé vŕtanie do materiálov rozmerov. V porovnaní so stojanovou vŕtačkou profi mávajú menší výkon. 

Ako vybrať správnu stojanovú vŕtačku

Pri výbere stojanovej vŕtačky je dôležité zvážiť niekoľko kľúčových vlastností, ktoré majú vplyv na jej výkon a využiteľnosť. Ide o parametre ako dĺžka vyloženia, maximálny priemer vŕtania, otáčky prvého  chodu, zdvih, príkon, zdvih či zdroj energie.

Dĺžka vyloženia je parameter, ktorý udáva vzdialenosť medzi vretenom a stĺpikom. Čím je vyloženie väčšie, tým na väčšie obrobky sa môžu používať. Rýchlosť 1. zdvihu udáva otáčky pri vŕtaní. Niektoré práce si vyžadujú rýchlejšie otáčky, zatiaľ čo iné potrebujú pomalšie a silnejšie. 

Zdvih vrtáka je maximálna vzdialenosť, o akú sa nástroj môže pohybovať nahor a nadol pri vŕtaní. Tento parameter ovplyvňuje hĺbku vŕtania. Dôležitým parametrom je aj príkon motora, ktorý určuje silu a výkon vŕtačky. Pri výbere stojanovej vŕtačky je dôležité porovnať parametre medzi rôznymi modelmi a vybrať ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám a požiadavkám. 

Ponuka stojanových vŕtačiek na StavbaEU

StavbaEU ponúka širokú škálu stojanových vŕtačiek od rôznych renomovaných značiek, ktoré vyhovujú potrebám domácich majstrov. V ponuke preto nechýba stojanová vŕtačka Bosch, stojanová vŕtačka Güde, ale ani značky Scheppach a Dremel.

Stojanové vŕtačky Bosch sú známe svojou vysokou kvalitou, presnosťou a odolnosťou. V ponuke StavbaEU.sk preto nemôže táto obľúbená značka chýbať. Stojanové vŕtačky Güde ponúkajú vynikajúci pomer ceny a výkonu. Ocenia ich najmä domáci majstri. Stojanové vŕtačky Scheppach sú zasa vhodné aj pre profi využitie a náročnejšie úlohy. Vyznačujú sa robustnou konštrukciou a širokou škálou funkcií. Značka Dremel ponúka univerzálne vŕtacie stojany. Vďaka nim sa dá multifunkčné náradie používať aj ako stojanová vŕtačka. 

Kde kúpiť stojanové vŕtačky online?

Stolové aj stojanové vŕtačky je možné objednať v e-shope StavbaEU.sk. Tu je niekoľko dôvodov, prečo nakupovať práve tu:

  • Bezpečný nákup v dôveryhodnom e-shope s dlhou históriou
  • Široká ponuka pre hobby a záhradu
  • Kvalitné produkty od popredných svetových výrobcov
  • Konkurencieschopné ceny pre každého
  • Rýchla expedícia do 24 hodín
  • Možnosť osobného odberu na viac ako 5 500 výdajných miest
  • Viac ako 25 000 rôznych produktov skladom
© 2007 - 2024 StavbaEU.sk